Jak odpowiednio dbać o kątnice stomatologiczna?

Kątnica stomatologiczna umożliwia sprawne i praktycznie bezbolesne przeprowadzenie prawie każdego zabiegu na naszym zębie. Dodatkowo zapewnia ona pacjentowi odpowiedni komfort, dzięki czemu uniknąć można niepotrzebnego stresu podczas tej wizyty. Podczas zakupu kątnicy stomatologicznej dentysta z pewnością zwraca głównie uwagę na jakość tego produktu. W tym wypadku także jakość idzie w parze z ceną, dlatego nie należy oszczędzać podczas zakupu tego produktu.

Jak odpowiednio dbać o kątnice?
Pierwszą i najprostszą zasadą jest zapoznanie się z załączoną do kątnicy instrukcją. W niej znajdziemy poprawy sposób dezynfekcji każdej części. Opisane tam powinno być zarówno czyszczenie mechaniczne, jak i to wykonywane specjalną maszyną do sterylizacji. Oprócz tego znajdziemy tam wskazówki dotyczące odpowiedniej konserwacji, przechowywania i inne specyficzne dla naszego urządzenia właściwości.

Jak wybrać kątnica stomatologiczna?
Pierwszym krokiem będzie wybranie odpowiednich marek kątnic. Te bardziej popularne to na pewno japońskie lub niemieckie przedsiębiorstwa. Jednak w trakcie wybierania warto dowiedzieć się, czy wprowadzają najnowsze technologie, aby ulepszyć proces działania. Na przykład można już znaleźć ofertę kątnicy bezprzewodowej, która pracuje na 6 różnych programach. Takie możliwości bardzo ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków.

Gwarancja
Kupując u danego dostawcy sprawdźcie takie dane jak czas dostawy, działania posprzedażowe oraz obowiązującą gwarancję. Specjalistyczny sprzęt stomatologiczny wymaga równie specjalistycznej ochrony. Oznacza to, że w sytuacjach, gdy narzędzia będzie wydawać dziwny dźwięk, nie będzie chciało się włączyć lub będą występowały inne problemy w trakcie korzystania, należy je odesłać do producenta lub autoryzowanego serwisu.